AmerikaPostam, Amerika`daki arkadaşın!
Bir hesabınız yok mu?

Kullanıcı Sözleşmesi

Expelliar Inc. diğer adı ile AmerikaPostam üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul etmiş olursunuz.


AmerikaPostam.com ; üyelerine Amerika’da paketlerini yönlendirebilecekleri kendilerine ait bir adres verir. Bu adres Inwood, NY’tadır.


Yaptığınız alışverişlerde gönderim adresi olarak, size verilen özel adresi kullanabilirsiniz. Ekibimiz paketlerinizi sizin adınıza teslim alarak, posta kutunuza girer, paketleriniz üzerindeki taleplerinizi yerine getirir ve Türkiye’ye gönder emri vermenizin ardından, paketlerinizin express kargo yoluyla gönderimini gerçekleştirir.


Üyelerimiz, paketlerinin alınması ve gönderilmesi sırasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli gibi ücretleri ödemekle yükümlüdür.


Üyelerimiz, web sitemiz aracılığıyla kullandıkları servislerin bedellerinin kredi kartlarından tahsili için Expelliar Inc.’yi yetkili kılmaktadır.


Ödemelerde dolar cinsinden hesaplama yapılmakta olup, ödeme anında geçerli olan döviz kuru üzerinden TL olarak tarafınızdan tahsil edilmektedir. İade işlemlerinde ise ödediğiniz kur üzerinden iade yapılır; yani dolar ile ödeme yapmadığınız için, ne kadar TL ödeme yaptıysanız o kadar TL olarak iade alırsınız. Kur farkındaki değişiklikler, ödeme tutarınızı etkilemeyeceğinden, iadelerde dolar kurunun güncellenmesi mümkün değildir. Eğer ileride kullanmak üzere kredi olarak hesabınızda tutmaya karar verirseniz, yine o günkü dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınmadan, ödemiş olduğunuz USD miktarı hesabınızda görünür.


Yeni mevzuata göre bireysel gönderim sınırı €150 olduğundan €150 üzerindeki paketleriniz kayıtlı adresleriniz kullanılmak kaydıyla bölünerek gönderilebilir.


Paketlerinizi 60 gün süre için adresinizde ücretsiz depolayabilir ve gelecek diğer paketlerinizle birleştirmek için bekletebilirsiniz. 60 günü aşan beklemelerde her LBS başına günlük $2 ücret alınır. 1 LBS, 453 grama denk gelmektedir. Örnek olarak; depolama süresi 7 gün geçen 3 LBS’lik bir paketin $42 depolama ücreti çıkacaktır.


Posta kutunuzda bekleyen paketler, talebiniz dahilinde kargolanmak üzere bir başka kuruma yönlendirilebilir ya da alım yapılan firmaya iade edilebilir.


İade için return label iletmeniz gerekmektedir. İlettiğiniz labeli paket üzerine yapıştırarak kargoya verme hizmet işlem ücreti $7'dir.


Amerika içi yada yurtdışı gönderimleri için paket bilginizi ileterek fiyat teklifi alabilirsiniz. Paketinizin ağırlık - ölçüleri ve gideceği adrese göre hesaplama yapılmaktadır. Bu işlemde yapılacak yurt dışı gönderimlerinde gümrük işlemleri alıcıya ait olmakla birlikte, gümrük işleminin yapılamaması halinde paketin imha edilmesi ya da iade gelmesi durumlarında verilen fazla maliyet çıkması söz konusudur. İade ya da imha işleminden oluşabilecek ekstra masraflardan ilgili üye sorumludur. Bu işlemde kargo bedeli ödediğiniz için ekstra işlem ücreti uygulaması yapılmamaktadır.


Amerika içi ya da yurtdışı gönderimleri için kendiniz label gönderebilir, gönderdiğiniz labeli paketinize yapıştırarak kargoya verme hizmet işlem ücreti $7'dir. Burada Amerika Postam'ın hiç bir şekilde sorumluluk ya da yükümlülüğü bulunmamakta olup, oluşabilecek tüm maliyet ve sorumluluk ilgili üyeye aittir.


Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak bildirilmesi halinde iptal etme hakkına sahiptir (e-posta, faks veya posta yolu ile) Bunun sonucunda Amerikapostam üyeliği sonlanacaktır.


AmerikaPostam, paketlerinin gönderimini 90 gün içerisinde gerçekleştirmeyen veya üyeliğini iptal eden müşterilerin paketlerini imha etme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda kullanıcı paketi hakkında herhangi bir hak iddia ve talep edemez.


AmerikaPostam.com üyeleri, bulundukları ülkenin ve Amerika’nın gümrük ve hava taşımacılığı kurallarına tabidirler. AmerikaPostam.com üyeleri hiçbir şekilde servisimizi yasadışı veya yasak ürünler getirmek için kullanamaz. Gönderilen paketlerle ilgili doğabilecek her tür sorun ve bu sorunlar nedeniyle oluşabilecek her tür ceza ile ilgili tüm sorumluluk üyeye aittir.


AmerikaPostam.com kontrolü dışındaki hizmet kesintilerinden (Elektrik, internet, ulaşım, uydu bağlantıları kesintileri vb.) sorumlu değildir. Bu gibi sebeplerden dolayı yaşanabilecek servis kesintilerinden AmerikaPostam sorumlu tutulamaz. AmerikaPostam.com aracılığıyla; mücevher, altın, para, çek senet, kimyasal malzemeler, patlayıcı malzemeler, silah, metal veya plastik silah parçaları, alkollü ürünler, tütün ve tütün ürünleri, gıda ürünleri, cep telefonları, kullanılmış ürünler, takviye gıdalar ve sporcu gıdaları gönderilemez. Ek olarak 500 gramdan ağır yazıcı kartuşları ve tonerler – dronelar da gönderilemez.


Gönderilemeyecek ürünlerin gönderilememe sebepleri; gümrük kanunları, express kargo için kullanılan havayolu firmasının kuralları ya da AmerikaPostam’ın kendi içerisinde aldığı kararlar sonucunda oluşabilir. AmerikaPostam göndermediği ürün kategorileri için bir kanun maddesi ya da yasa göstermek zorunda değildir.


Amerikan kanunlarına göre suç sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal yükümlülükler tamamen AmerikaPostam.com üyesine aittir.


AmerikaPostam.com  kullanım şartlarını haber vermeden değiştirme, kaldırma ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanım şartlarını belli aralıklarla gözden geçiriniz. Servisimizi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelir.


AmerikaPostam.com üyelik iptali, taraflardan birinin yazılı talebi ile gerçekleşir. Talep oluşmadığı sürece üyelik aktif kalır.


Üyeliğiniz site üzerinden kayıt olduğunuz ve mail adresinizi aktive ettiğiniz anda başlar. Üyelik esnasında “Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum” kutucuğunu işaretlemeniz ile bu sözleşmedeki maddeleri okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.