AmerikaPostam, Amerika`daki arkadaşın!
Bir hesabınız yok mu?

AmerikaPostam Nasıl Çalışır?

Amerika´daki arkadaşın!

1

Kolayca alışveriş yap

Amerikapostam’a kayıt olduğunuzda size kendinize ait bir Amerika adresi tanımlarız. Amerika’ya gönderim yapan herhangi bir siteden alışveriş yaparken, Amerikapostam tarafından size sağlanan Amerika adresinizi kullanıp alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişiniz Amerika adresinize ulaşana kadar olan süreci, satın alım yaptığınız firmadan takip edebilirsiniz. Dilerseniz, Paket Bildir butonu ile satın aldığınız ürün ve firmanın sağladığı takip kodunu kullanarak paketiniz bize ulaşmadan önce bildirim yapabilirsiniz. Bu sayede paketlerinizin zaten çok hızlı olan işlem süremizden de daha hızlı işlem görmesi hedeflenmektedir.

2

Paketin Amerika
adresine ulaşsın

Paketiniz ulaştığında ilk olarak hassas tartının üzerinde ağırlığı ölçülür. Daha sonra ise uzunluk, genişlik ve yükseklik olarak paket ölçüleri alınıp, paketinizin hacimsel ağırlığı hesaplanır. (Detaylı bilgi Ücretlerimiz sayfasında) Bu hesaplamalar sonucu paketin kargo ücreti belirlenir.

Paket değeri üzerinden de gümrük vergi tutarı hesaplaması yapıldıktan sonra paketinizin posta kutunuza girişi sağlanır ve size email ile bilgilendirme maili gönderilir. Posta kutunuza girdiğinizde paketinizin tartı üzerindeki fotoğrafını ücretsiz olarak görebilirsiniz.

3

Dilersen paketlerini birleştir

Posta kutunuzda birden fazla paket var ise kargo ücretinden tasarruf etmek adına paketlerinizi birleştirebilirsiniz. Bunun için göndermek istediğiniz paketlerinizi seçip, hepsi tek adrese gidecek şekilde işlem yapmanız gerekmektedir. Bu sayede paketleriniz otomatik olarak birleştirilecektir.

Birleştirmek istediğiniz paketlerin sayısı beş taneden fazla ise Paket Birleştir butonuna tıklayıp, birleştirilmesini istediğiniz paketlerinizi seçerek "Paket birleştirme talebi" oluşturmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra depo elemanlarımız tarafından paketleriniz olabilecek en az paket sayısına indirgenecektir ve paketleriniz hazır olduğunda size bilgilendirme yapılacaktır.

4

Paketlerini Türkiye
adresine gönder

Profilinize giriş yapıp posta kutunuza girdiğinizde, posta kutunuzdaki paketinizi ve paketi göndermek istediğiniz Türkiye adresinizi seçerek ödeme adımına ilerleyebilir ve bu adımda da paketinizin Türkiye kargo ücreti ve gümrük vergisini ödeyerek paketinizin gönderimini sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra paketiniz, gümrük işlemleri Amerikapostam tarafından tamamlanarak ödeme yaptığınız gün sayılmadan ortalama 6-8 iş günü içerisinde Türkiye adresinize teslim edilecektir.

‘Benim İçin Satın Al’ Nedir?

Alışveriş yapacağınız yer kredi kartınızı kabul etmiyor mu? Yoksa Paypal mu gerektiriyor?

Benim için al servisimiz ile satın alım işlemini sizin yerine yapalım!

5

Almak istediğin ürünün
linkini ekle

Yurtdışından alışveriş yapmak istediğiniz bazı siteler Türkiye kredi kartlarını kabul etmemekte, PAYPAL ile ödemeyi şart koşmakta, bazı durumlarda siz müşterilerimizin kredi kartları yurtdışı alışverişlere kapalı olabilmekte ya da basitçe sizler farklı siteler ile muhatap olmak yerine alışverişlerinizi tek bir platform üzerinden tamamlamak isteyebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda Benim için al servisimizi kullanarak Amerika adresinize yapacağınız satın alım işlemini de bizim yapmamızı talep edebilirsiniz.Bu işlemin Amerika içi toplam sipariş tutarı üzerinden %10 işlem ücreti bulunmaktadır. Ve bu işlem ücreti minimum 5$ olarak uygulanmaktadır.

6

Satın alım için
ödemeni tamamla

Benim için al servisimizi kullanmak çok basittir. Almak istediğiniz ürünün linkini kopyalayıp Benim için al menüsündeki ilgili alana yapıştırmanız yeterlidir.

Eğer satın alım yapılacak olan site gerekli imkanı sağlıyor ise karşısınıza direkt olarak ürünün Amerika adresinize alımı için oluşacak tutarlar çıkacaktır. Bu aşamadan sonra ürünü sepete ekleyerek sonrasında yeni ürün eklemeye devam edebilir ya da ödeme ekranına gidebilirsiniz.

Eğer site otomatik fiyat paylaşımı yapmıyor ise alım yapacağınız site üzerinde son aşamaya kadar ilerleyip, Amerika adresinizi de girerek ödeme ekranında çıkan tüm tutarları (Ürün fiyatı, var ise Amerika içi kargosu ve Amerika içi vergisi) sizin manuel olarak doldurmanız beklenecektir. Bu aşamadan sonra yine sepetinize ürün eklemeye devam edebilir ya da ödeme aşamasına ilerleyebilirsiniz. Aynı siteden birden fazla ürün eklemeniz durumunda toplam sepetin Amerika içi kargo ve vergisini son aşamada toplu olarak girmeniz gerekmektedir.

Ödeme aşamasında sepetinizdeki tüm ürünlerin alımı için oluşacak %10 işlem ücreti dahil toplam tutar tarafınıza gösterilecektir.

İnceleyip ödeme yapmanız sonrası da satın alım işleminiz gün içerisinde tamamlanıp tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

7

Gerekli kontrollerin
hepsini yapalım

Benim için al servisinde eğer ürün alımı için girdiğiniz tutarlarda hata var ise tarafınıza fiyat güncelleme talebi gönderilecek ve ekstra ödeme yapmanız beklenecektir. Yanlışlığı ve ekstra ödeme tutarını inceleyerek ödeme gerçekleştirebilir ya da daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alacağınız ürün ile alakalı eksik bilgi olması durumunda (örneğin ayakkabı alınmasını talep edip, numarasını belirtmemeniz gibi) bu ekstra bilgi yine tarafınıza mail ve bildirim gönderilerek sizden talep edilecek ve eksik bilgiyi tamamlamanız sonrası alım işleminize devam edilecektir.

8

Siparişin satın alınsın ve posta
kutuna ulaşmasını bekle

Benim için al servisimiz ile satın alım için ödeme yapmanız sonrası aynı gün içersinde talep ettiğiniz ürünlerin satın alımı gerçekleştirilmektedir. Satın alım tamamlandığında tarafınıza bilgilendirme maili gönderilecektir.

Firma tarafından takip numarası iletildiği takdirde tarafınıza işleminizle alakalı ‘’paketinizin firma tarafından Amerika adresinize teslim edilmek üzere kargoya verildiği’’ ile alakalı ayrı bir mail gönderilecektir.

Bir benim için al işlemi ile alınan bir paketiniz posta kutunuza ulaştığında tarafınıza bu Benim için al işlemine ait paketinizin ulaştığı bilgisi ve paket numarası iletilecektir. Posta kutunuzda da paket kodunuza ek olarak Benim için al işlem numaranızı görebileceksiniz.

9

Artık eBay açık artırmalarına
katılabilirsin

Benim için al servisi ile eBay açık artırmalarına da katılabilirsiniz. Açık artırma formatında bir ürünün linkini eklediğinizde sizden ürün için vereceğiniz en yüksek teklifi ödemeniz istenecektir. Ödeme yapmanız sonrası açık artırmanın bitimine yakın, özel programımız ile birer dolar artırarak teklif verilecektir.

Verdiğiniz teklif 200$ olsa bile önce bir dolar teklif verilecek, herhangi biri gelip 50$ teklif verdiğinde onu geçmek için otomatik olarak 51$ verilecek ve tekliflerin devam etmesi durumunda maximum teklifinize ulaşıncaya kadar birer dolar artırarak en yüksek teklif konumunda kalınmaya devam edilecektir.
Bu senaryoda ancak biri 201$ teklif verirse kazanamamış olmaktayız.

Kazanamamanız durumunda talebinize göre Amerikapostam kredisi olarak ya da kredi kartınıza geri iade olarak iade işleminiz gerçekleştirilmektedir.
200$ ödediğiniz bir ürünü örnek olarak 100$ ile kazanmamız durumunda oluşan fark daha sonra ürünün Türkiye gönderiminde ödeyeceğiniz kargo ve gümrük ücretinde kullanabilmeniz adına hesabınıza Amerikapostam kredisi olarak tanımlanacaktır.

Sormak istedikleriniz mi var?

Hemen bizimle iletişime geçin. Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamaya hazır.