Black Friday Günü Siz de Amerika’dan Alışveriş Yapabilirsiniz!

Black Friday’e çok az zaman kaldı. Alışveriş meraklıları ve moda tutkunları, çılgın indirimlerin yapıldığı Black Friday gününü çok yakından bilir ve takip eder. Amerika’da Şükran Günü’nün kutlandığı Kasım ayının son Perşembe gününden sonra gelen Cuma, markalar tarafından “Black Friday” olarak ilan edilmiştir. 

Amerika’daki markalar yıl boyunca veya sezona göre indirim düzenlemiyorlar. Bu nedenle Noel öncesi gerçekleştirilen bu indirim zamanı tüketiciler için heyecanla bekleniyor. Dünya genelinde de Black Friday günü yaşananlar televizyonlarda, gazetelerde haber yapılır. Amerika’da insanlar mağazaların kapısında uzun kuyruklar oluşturur ve geceden mağazanın açılacağı saate kadar bekler. Mağaza açıldığında ise büyük bir kalabalık gözüne kestirdiği ya da önceden satın almayı planladığı ürüne koşar. Bu haberlere televizyonda veya internette mutlaka rastlamışsınızdır.

Her mağazanın indirimi farklı oranlarda olabiliyor. Ancak özellikle elektronik eşyalarda büyük indirimler yapılabiliyor ve insanlar bunları almak için epey bir mücadele örneği sergiliyorlar. “Türkiye’de yaşarken bu çılgın indirimlerden nasıl faydalanırım” diye düşünüyor musunuz?

Black Friday’de Online Alışveriş

Black Friday’de mağaza indirimleri ön planda gibi görünse de online alışverişte de büyük indirimler yapılıyor. Özellikle son yıllarda e-ticaretin yaygınlaşması, insanların online alışverişe yönelmesi, Amazon gibi bir devin ortaya çıkışı, Black Friday’de de değişikliklere neden oldu. Bu dönemde sevdiğiniz markaların web sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. “Peki bu ürünler Türkiye’ye nasıl gelecek diye soruyorsanız” buyurun!

Amerika’daki alışveriş arkadaşınız olarak konulandırabileceğiniz AmerikaPostam olarak sizin adınıza Amerika’daki alışveriş sitelerinden istediğiniz ürünü teslim alıyoruz, paketlerinizi birleştiriyoruz ve 3 iş günü içinde adresinize teslim ediyoruz. Hatta İngilizceniz iyi değilse sizin adınıza alışveriş yapıp ödemeleri de yapıyoruz.

Yurt dışında alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken önemli konular var. Kıyafet, çanta, ayakkabı siparişlerinizde sorun yok ama özellikle Türkiye’de vergileri çok yüksek olduğu için alım gücünü zorlayan tablet, diz üstü bilgisayar, elektronik kitap gibi teknolojik ürünleri Amerika’dan sipariş etmek çok kolay, ancak dikkat gerektiriyor.

Öncelikle kesinlikle Amerika’da da güvenli alışveriş sitelerinden alışveriş yapmanız gerekiyor. Yani amazon.com, ebay.com gibi bilinen alışveriş sitelerinden veya markaların kendi online sitelerinden alışveriş yapmanız, kredi kartı bilgilerinizin güvenliği açısından son derece önemli.

Dikkat etmeniz gereken başka bir önemli noktada sipariş ettiğiniz ürünün “ticari amaç veya adet içermemesi”dir. Unutmayın siz bireysel tüketicisiniz, yurtdışından posta yoluyla satmak amacıyla ürün getirmemelisiniz. Ayrıca aynı kargoda gelen ürünün brüt ağırlığının da 30 kg’ı geçmemesi gerektiğini unutmayın.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like