Kullanım Şartları

Expelliar Inc. diğer adı ile AmerikaPostam.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

AmerikaPostam.com üyelerine, Amerika’da paketlerini yönlendirebilecekleri bir adres verir. Bu adres JAMAICA, NY’tadır.

Servisini kullandığınızda paketlerinizi size verdiğimiz özel adrese yönlendirebilirsiniz. Ekibimiz paketlerinizi sizin adınıza teslim alarak, posta kutunuza girer, paketleriniz üzerindeki taleplerinizi yerine getirir ve gönder emir vermenizin ardından, paketlerinizin express kargo yoluyla gönderimini gerçekleştirir.

Üyelerimiz, paketlerinin alınması, gönderilmesi sırasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli gibi ücretleri ödemekle yükümlüdür.

Üyelerimiz, web sitemiz aracılığıyla kullandığı servislerin bedelinin kredi kartlarından tahsili için Expelliar Inc.’yi yetkili kılmaktadır.

Paket gönderim ücreti paketin hacmine ve ağırlığına göre hesaplanır. Üyelerimiz gönderi emir vermeden önce paket için ödemeleri gereken toplam ücreti, ödeme sayfasında onaylarlar.

Paketlerinizi 30 gün süre için ofisimizde ücretsiz depolayabilir, gelecek diğer paketlerinizle birleştirmek için bekletebilirsiniz. 30 günü aşan beklemelerde her pound başına $2 ücret alınır. 1 pound, 453 grama denk gelmektedir. Ofisimize gönderilmiş paketler, kargolanmak üzere bir başka kuruma yönlendirilebilir, bu durumda yönlendirilen paketler için pound başına $ 1 ve minimum $5 ücret talep edilir.  Depolama süresi 90 günü aşamaz. 90 günü aşan beklemelerde müşteri ile irtibata geçilip, paketlerin gönderimi ile ilgili görüşülür. Gönderim yapılmasını istemeyen müşterimizin depolama ücreti kredi kartından tahsil edilerek paketleri imha edilir.

Gönderi ücretleri paketlerin ağırlıkları göz önüne alınrak hesaplanır. Hacimsel olarak yer kaplayan paketlerde, hacimsel ağırlık hesaplanır ve bu ağırlık üzerinden ücretlendirme yapılır. Hacimsel ağırlık paketin üç kenarı olan, en, boy ve yükseklik ölçülerinin çarpılıp 166’ya bölünmesi ile elde edilir. Hacimsel ağırlık, terazi ağırlığından fazla ise ücretlendirmede hacimsel ağırlık baz alınır.

AmerikaPostam.com (Expelliar Inc.) teslim aldığı her paketi incelemek adına açar. Bu genel bir güvenlik önlemidir.

Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak bildirilmesi halinde iptal etme hakkına sahiptir (e-posta, faks veya posta yolu ile). Yıllık üyelik iptali sirasında, iptal yapılan aydan sonra kalan aylar için, üyelik bedelleri aylık $5 tutarından hesaplanarak iade edilir. İade işlemi 15 gün içerisinde tamamlanacaktır

Aylık üyelik seçeneği ile üye olan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme durumlarında aylık üyelik ücreti iade edilmez. Üyeliğini iptal eden kullanıcıların paketlerini üyeliğin son gününe kadar gönderi yapma hakkı vardır. AmerikaPostam.com paketlerinin gönderimini gerçekleştirmeyen ve üyeliklerini iptal eden üyelerin paketlerini imha etme hakkına sahiptir.

Kullanıcı satın aldığı servisler için 30 günden fazla süre ödeme yapmaz ise AmerikaPostam.com üyeliği iptal etme hakkını saklı tutar. AmerikaPostam.com bu durumda paketleri imha etme hakkına sahiptir. Bu durumda kullanıcı posta kutusundaki paketlerin geri gönderimi ya da imhası ile ilgili hak iddia ve talep edemez.

Aylık veya yıllık üyelikler, kullanıcının yazılı olarak üyelik değişikliğini veya iptalini istemediği sürece otomatik olarak yenilenir.

Üyeliğiniz site üzerinden kayıt yapıldığı anda başlar. Üyelik esnasında “üyelik sözleşmesini kabul ediyorum” butonuna basmanız ile bu sözleşmedeki maddeleri kabul etmiş olursunuz.

AmerikaPostam.com üyeleri, bulundukları ülkenin ve Amerika’nın gümrük ve hava taşımacılığı kurallarına tabi olmaları gerekmektedir. AmerikaPostam.com üyeleri hiç bir şekilde, servisimizi yasadışı veya yasak ürünler getirmek için kullanamaz. Gönderilen paketlerle ilgili doğabilecek her tür sorun ve bu sorunlar nedeniyle oluşabilecek her tür cezalar ilgili üyenin sorumluluğundadır.

AmerikaPostam.com kontrolü dışındaki hizmet kesintilerinden (Elektrik, internet, uydu bağlantıları kesintileri vb.) sorumlu değildir. Bu nedenle oluşabilecek servis kullanılamaması nedeniyle sorumlu tutulamaz.

AmerikaPostam.com aracılığıyla, kozmetik malzemeler, mücevher, altın, para, çek senet, kimyasal malzemeler, patlayıcı malzemeler, silah, metal veya plastik silah parçaları, alkollü ürünler, tütün ve tütün ürünleri, gıda ürünleri, cep telefonları, takviye gıdalar ve sporcu gıdaları gönderilemez. Ek olarak 500 gramdan ağır yazıcı kartuşları ve tonerler de gönderilemez.

AmerikaPostam.com kullanım şartlarını değitirme, kaldırma ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanım şartlarını belli aralıklarla gözden geçiriniz. Servisimizi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelir.

Amerikan kanunlarına gore suç sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal yükümlülükler tamamen AmerikaPostam.com üyesine aitir.

Üyelik iptali, taraflardan birinin yazılı talebi ile gerçekleşir. Talep oluşmadığı sürece üyelik aktif kalır ve düzenli olarak yenilenir.