Kullanım Şartları

Expelliar Inc. diğer adı ile AmerikaPostam.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul etmiş olursunuz.

AmerikaPostam.com üyelerine, Amerika'da paketlerini yönlendirebilecekleri kendilerine ait bir adres verir. Bu adres Inwood, NY'tadır.

Yaptığınız alışverişlerde gönderim adresi olarak, size verilen özel adresi kullanabilirsiniz. Ekibimiz paketlerinizi sizin adınıza teslim alarak, posta kutunuza girer, paketleriniz üzerindeki taleplerinizi yerine getirir ve gönder emir vermenizin ardından, paketlerinizin express kargo yoluyla gönderimini gerçekleştirir.

Üyelerimiz, paketlerinin alınması ve gönderilmesi sırasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli gibi ücretleri ödemekle yükümlüdür.

Üyelerimiz, web sitemiz aracılığıyla kullandıkları servislerin bedellerinin kredi kartlarından tahsili için Expelliar Inc.'yi yetkili kılmaktadır.

Paketlerinizi 30 gün süre için ofisimizde ücretsiz depolayabilir, gelecek diğer paketlerinizle birleştirmek için 30 gün ücretsiz bekletebilirsiniz. 30 günü aşan beklemelerde her LBS başına $2 ücret alınır. 1 LBS, 453 grama denk gelmektedir.

 

Posta kutunuzda bekleyen paketler, kargolanmak üzere bir başka kuruma yönlendirilebilir ya da alım yapılan firmaya iade edilebilir. Bu durumda yönlendirilen ya da iade edilen paketler için, iade kargo ücreti dışında $7 işlem ücreti alınır.

AmerikaPostam.com (Expelliar Inc.) teslim aldığı her paketi incelemek adına açar. Bu genel bir güvenlik önlemidir.

Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak bildirilmesi halinde iptal etme hakkına sahiptir (e-posta, faks veya posta yolu ile).

Amerika Postam, paketlerinin gönderimini 90 gün içerisinde gerçekleştirmeyen veya üyeliğini iptal eden müşterilerin paketlerini imha etme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda kullanıcı paketi hakkında herhangi bir hak iddia ve talep edemez.

AmerikaPostam.com üyeleri, bulundukları ülkenin ve Amerika’nın gümrük ve hava taşımacılığı kurallarına tabidirler. AmerikaPostam.com üyeleri hiçbir şekilde servisimizi yasadışı veya yasak ürünler getirmek için kullanamaz. Gönderilen paketlerle ilgili doğabilecek her tür sorun ve bu sorunlar nedeniyle oluşabilecek her tür ceza ile ilgili tüm sorumluluk üyeye aittir.

AmerikaPostam.com kontrolü dışındaki hizmet kesintilerinden (Elektrik, internet, uydu bağlantıları kesintileri vb.) sorumlu değildir. Bu gibi sebeplerle servis kesintilerinden Amerika Postam sorumlu tutulamaz.

AmerikaPostam.com aracılığıyla; mücevher, altın, para, çek senet, kimyasal malzemeler, patlayıcı malzemeler, silah, metal veya plastik silah parçaları, alkollü ürünler, tütün ve tütün ürünleri, gıda ürünleri, cep telefonları, takviye gıdalar ve sporcu gıdaları gönderilemez. Ek olarak 500 gramdan ağır yazıcı kartuşları ve tonerler de gönderilemez.

AmerikaPostam.com kullanım şartlarını değiştirme, kaldırma ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanım şartlarını belli aralıklarla gözden geçiriniz. Servisimizi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelir.

AmerikaPostam.com aracılığıyla, mücevher, altın, para, çek senet, kimyasal malzemeler, patlayıcı malzemeler, silah, metal veya plastik silah parçaları, alkollü ürünler, tütün ve tütün ürünleri, gıda ürünleri, cep telefonları, takviye gıdalar ve sporcu gıdaları gönderilemez. Ek olarak 500 gramdan ağır yazıcı kartuşları ve tonerler de gönderilemez.

AmerikaPostam.com kullanım şartlarını değitirme, kaldırma ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanım şartlarını belli aralıklarla gözden geçiriniz. Servisimizi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelir.

Amerikan kanunlarına göre suç sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal yükümlülükler tamamen AmerikaPostam.com üyesine aittir.

Üyelik iptali, taraflardan birinin yazılı talebi ile gerçekleşir. Talep oluşmadığı sürece üyelik aktif kalır.

Üyeliğiniz site üzerinden kayıt yapıldığı anda başlar. Üyelik esnasında “üyelik sözleşmesini kabul ediyorum” butonuna basmanız ile bu sözleşmedeki maddeleri kabul etmiş olursunuz.